Po co mi konto w banku?

Sprawa oczywista, ale niektórzy są jeszcze do tego rozwiązania nie w pełni przekonani. Jakie są zalety prowadzenia konta w banku? W dzisiejszych czasach ponad 80% firm i przedsiębiorstw, wypłaty swoim pracownikom wykonuje właśnie po przez przelewy bankowe wprost na rachunki rozliczeniowe swoich pracowników. Instytucje takie jak ZUS czyli emerytury i renty wysyła tak samo przelewami na konto. Sam fakt szybkości wykonania przelewu jest już wielką zaletą bez której ciężko, np. realizować transakcje na odległość.

Dla przykładu załóżmy że pewien zleceniobiorca mieszkający na północy kraju wykonał swoją pracę, a zleceniodawca znajduje się w południowej części kraju. I teraz wykonując przekaz pocztowy taki zleceniodawca musi iść na pocztę, nierzadko czekać w kolejce a dopiero później uzupełnić druk i wysłać pieniądze, a zleceniobiorca znając szybkość usług pocztowych musi czekać na ten przekaz około 3 dni jak i nie dłużej. A jakby ci panowie posiadali konto i jeden z nich wykonał przelew od ręki bez wychodzenia z domu (mowa o internecie) to zleceniobiorca miałby te pieniążki w ciągu 24h jak i nie w tej samej chwili.

Tak samo jest z transakcjami w internecie. W popularnym serwisie aukcyjnym nie wyobrażamy sobie przeprowadzania zapłaty w inny sposób niż przelew z konta bankowego, a do tego samo wypełnianie druczków może spowodować dużo nerwów. No i samo bezpieczeństwo. Jeżeli zgubimy portfel z gotówką to znając życie on już nie wróci do nas i pieniążków nie odzyskamy, a jeżeli zgubimy portfel z kartą płatniczą to środki dalej mamy do dyspozycji i wystarczy tylko zamówienie nowej karty. Mając konto i kartę nie musimy nosić przy sobie banknotów i bilonu, ponieważ wystarczy jedno przeciągnięcie lub zbliżenie karty i transakcja jest załatwiona. W takim wypadku nie musimy szukać drobnych a kasjerka nie musi się martwić że nie ma z czego nam wydać. A jeżeli potrzebujemy już koniecznie gotówki to zawsze mamy do wyboru dużą ilość bankomatów. Także ci co nie posiadają konta naprawdę nie wiedzą jakie to jest ułatwienie w codziennym życiu.