Konto Proste Zasady: analizujemy nową ofertę Getin Banku

Getin Bank zastąpił dotychczasowe rachunki osobiste Getin Up i Getin Up Free nowym produktem finansowym Konto Proste. Rachunek jest darmowy, przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów krajowych również są bezpłatne. Bank oferuje również bonusy, między innymi wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Obecnie większość instytucji bankowych dąży do jak największego uproszczenia swoich ofert, przyszedł czas również na Getin Bank, który oferuje Konta Proste Zasady. Prowadzenie takiego konta jest całkowicie bezpłatne, pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej płatności za pomocą karty, w innym wypadu będziemy musieli wnieść opłatę miesięczną w kwocie 8 złotych.

Główną zaletą konta Proste Zasady jest prostota i przejrzystość. Prowadzenie i korzystanie z tego rachunku jest bezpłatne, obecnie wszystkie banki oferują podobne warunki. Jego dużą zaletą jest niewątpliwie to, że można wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, bank nie nalicza żadnych opłat. Korzystając z karty płatniczej za granicą, trzeba jednak już liczyć się z prowizją, która wynosi 4,5% – minimum 10 złotych od każdej wypłaty. Nie każdemu spodoba się prowizja w wysokości 0,6% – minimum 1 złotych za wypłaty za pomocą wpłatomatów. W zamian za to bezpłatne są wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziałach.

Usługi dodatkowe

Ofertę konta uzupełniają usługi dodatkowe, takie jak Pakiet Ochrona Karty oraz Pakiet Niezawodny. Pakiet Niezawodny to assistance medyczne i domowe, z którego możemy skorzystać bezpłatnie, umożliwia między innymi wizyty pielęgniarek, lekarza, transport medyczny, w ofercie są również telefoniczne konsultacje lekarskie. Pakiet domowy obejmuje usługi ślusarskie, pomoc serwisantów od sprzętów IT, AGD, RTV. Usługa jest bezpłatna przez 6 miesięcy. Pakiet Ochrona Karty może ochronić nas przed kradzieżą i nieuprawnionym użyciem naszej karty płatniczej przez osoby trzecie. Koszt takiej usługi to 4 złote miesięcznie. W ramach usług dodatkowych dostępne jest również konto oszczędnościowe 2,7%, oprocentowanie jest dość wysokie i obowiązuje przez 4 miesiące.

Oprocentowanie standardowe:
– 1% dla salda do 50 tys. zł
– 1,1% dla salda powyżej 50 tys. zł do 100 tys. zł
– 1,2% dla salda powyżej 100 tys. zł do 500 tys. zł
– 1,4% dla salda powyżej 500 tys. zł