Konto oszczędnościowe – odkładaj na fundusz awaryjny!

Ile to razy zdarzyło Ci się, że nieplanowane wydatki zmusiły Cię do zaciągnięcia niekorzystnego finansowo kredytu? A co byś powiedział na to, gdybyś posiadał poduszkę bezpieczeństwa, która pozwoliłaby Ci za każdym razem, kiedy zaskoczą Cię nagłe wydatki móc bezboleśnie znaleźć środki potrzebne na ich bieżące pokrycie?

Sposobem na to, aby tak się właśnie stało jest jak najszybsze odkładanie pieniędzy w celu utworzenie funduszu awaryjnego. Jest to kwota, którą będziemy chcieli uzbierać, odkładając na założone wcześniej konto oszczędnościowe regularnie pewne kwoty pieniężne? Jakie to jednak powinny być konkretnie sumy? Zakłada się, że fundusz awaryjny powinien wynosić sześciokrotność naszych comiesięcznych wydatków.

Odłożenie takiej sumy pieniędzy pozwoli na swobodne przeżycie na podobnych warunkach nawet na wypadek utraty pracy. Posiadając fundusz awaryjny nie będziesz się już musiał martwić dużymi, niespodziewanymi wydatkami. Załóż więc jak najszybciej konto oszczędnościowe i zacznij systematycznie oszczędzać!

Marlena Sikora
http://banki.edu.pl